Naujos, naudotos (dėvėtos) ar restauruotos?
Kaip išsirinkti padangas?

Daugeliui vairuotojų, keičiantis sezonui ar įsigijus naują automobilį, tenka pasirūpinti ir naujomis padangomis. Rinkoje siūlomų padangų asortimentas yra labai platus, be to, vairuotojai neretai svarsto ar tikrai verta pirkti naujas padangas, gal geriau pasirinkti naudotas (dėvėtas) arba restauruotas? 

 Padangų sandėlys

NAUDOTOS. Padangų darbas labai sunkus: jos rieda dideliais greičiais, veža sunkius krovinius, patiria smūgius. Padangoms įtakos turi ir aplinka: ozonas, karštis, ultravioletiniai spinduliai. Kuo ilgiau padangos naudojamos, tuo daugiau pažeidimų jose atsiranda.
Naudotos padangos – tai išmestos padangos. Atvejų, kai žema kaina parduodamos puikios kokybės beveik naujos padangos būna retai. Priežasčių, kodėl padangas nusprendžiama parduoti daug: nesibalansuoja, guzuotos, važiuota per žemu oro slėgiu padangose, pradurtos ir sutaisytos, ūžia, nepatenkinamas stabdymas ir kt. Dažniausiai naudotos padangos parduodamos sukomplektuotos po vieną nuo skirtingų automobilių arba nuo automobilių po avarijos. Ar jausitės saugiai kelyje, spręsti Jums.

 Sprogusi padanga

RESTAURUOTOS. Kai padangos netinkamos naudojimui , jos restauruojamos arba utilizuojamos.
Perkant pigią, pilnai atnaujintą (restauruotą) ,padangą dažniausiai nesidomima kelintų gamybos metų dėvėtos padangos panaudotos restauruotoms padangoms gaminti, , kiek jos nuvažiavo kilometrų ir kiek smūgių patyrė prieš restauruojant, dėl ko buvo utilizuotos ? Verta susimąstyti.
Padangų restauravimo būdai yra du: karštasis ir šaltasis. Jie skiriasi tuo, jog vienu atveju nauja guma ant senos padangos tvirtinama ir protektorius formuojamas esant apie +100° C temperatūrai, kitu atveju temperatūra siekia +130°-140° C. Šaltuoju būdu restauruotos padangos yra kokybiškesnės (lyginant su karštu būdu atnaujintomis padangomis). Kai restauracijos temperatūra viršija +100° C, restauruojamos padangos karkasas praranda savo charakteristikas ir tokiu būdu restauruotos padangos tarnauja gerokai trumpiau. Karštuoju būdu padangas galima restauruoti tik vieną kartą.

 Padangų restauravimas

Restauruojant padangas, dažniausiai kopijuojami garsių gamintojų sėkmingi protektorių raštai, tačiau su naujomis padangomis tai neturi nieko bendro. Dažniausiai restauruotų padangų testavimo rezultatų nerasite. Vairuojant automobilius su restauruotomis (atnaujintomis ) padangomis kuro sąnaudos didesnės kadangi restauruotos padangos yra sunkesnės.

NAUJOS PADANGOS. Kokybiškos naujos padangos tarpusavyje skiriasi tik savo savybėmis ir paskirtimi. Naujos padangos su restauruotomis ar dėvėtomis nelyginamos.

 Naujos padangos

Padangos ir kelio dangos sukibimo plotas tesiekia delno dydį, tad neabejotina, kad renkantis padangas svarbiausia rūpintis savo ir kitų žmonių saugumu.

PARTNERIAI - PADANGŲ MONTAVIMAS, AUTOMOBILIŲ REMONTAS

Vilniuje:
Techman UAB
Birželio 23-iosios 12, Vilnius

Padangų montavimas ir remontas
Automobilių remonto paslaugos
Motorolerių remontas

Vilniuje:
J.Novikovo ratų taisykla
Traidenio g. 4, Vilnius (Žvėrynas)
ratutaisykla.eu 

Sportinių padangų montavimas
Vieninteliai Vilniuje atlieka ratų profiliavimą

Vilniuje:
Mobilus ratų servisas
Tel.: 8 698 00325

Pagalba kelyje pradūrus padangą
Padangų montavimas, remontas

Vilniuje:
UAB "Audagena"
Paplaujos g. 5, Vilnius
audagena.lt

Automobilių remonto paslaugos

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę.
Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis.